• Arboeko
  • /
  • Bulletin
  • /
  • Tradice alejí Svobody zdárně pokračuje ALEJ SVOBODY V KUJAVÁCH

Tradice alejí Svobody zdárně pokračuje ALEJ SVOBODY V KUJAVÁCH

V roce 2018 jsme společně s tehdejším ředitelem NADACE PARTNERSTVÍ Miroslavem Kudratou vymysleli projekt výsadeb ALEJÍ SVOBODY.

První Alej svobody byla vysázena zcela logicky na dohled od hory Říp a zcela logicky byla z lip. Od té doby již lidé z celého Česka vysázeli 6 alejí a v dalších podobných programech Nadace obohatili českou krajinu o tisíce stromů.

Obrovskou přidanou hodnotou je komunitní povaha sázení. U výsadeb se často setkají lidé z celé republiky a společně s místními občany vytvoří neopakovatelnou atmosféru. Kdo jste ještě na takovém sázení nebyli, vřele doporučuji ho zažít.

Jsme velmi rádi, že tento projekt pokračuje a že ho skvělí lidé z nadace Partnerství dále rozvíjejí. Letos jsme měli tu čest podpořit výsadbu aleje v obci Kujavy v Moravskoslezském kraji a několik menších projektů po celé vlasti.

Alej a svoboda mají v symbolické rovině mnoho společného. Obojí potřebuje vysadit a o obojí musíme pečovat. S tím, že obojí při správné péči roste a přináší velký užitek. Užitek, který se nedá mnohdy přesně změřit a vyčíslit. Všichni ale dobře vědí, že ve svobodě se žije mnohem lépe, stejně jako se mnohem lépe prochází ve stínu vzrostlé aleje.

Více informací naleznete na www.sazimebudoucnost.cz

Stanislav Flek
Zpět na bulletin