C & C OTEVŘENA I V SOBOTU od 8.00. do 15.00. *** Platí pro měsíc duben v Obříství i ve Smržicích.

Soliterní jehličnany

( Související odkazy: Katalog / Produkce )

Kvalita/velikost

Velikost dřevin je uváděna v cm ve výšce od kořenového krčku do poloviny letorostu terminálu. U poléhavých, rozložitých a kulovitých kultivarů uvádí velikost průměr rostliny v cm. Dřeviny jsou ve školce pravidelně tvarovány tak aby byl docílen přirozený a pravidelný kompaktní tvar. Expeodvané dřeviny jsou v závislosti na velikosti a stáří přesazovány minimálně každé 4 roky.

Expedice

Jehličnany expedujeme se zemním balem, popřípadě v kontejneru. Bal je opatřen jutou a drátěným pletivem bez povrchové úpravy.

Výsadba a povýsadbová péče

Balové stromy vysazujeme s pletivem a jutou - jutu a pletivo neodstraňujeme, pouze ve výsadbové jámě pletivo na několika místech rozstřihneme. Optimální termín výsadby balových jehličnanů je na podzim do konce měsíce října a na jaře do konce měsíce dubna. Citlivější taxony je vhodné chránit stínovkou před zimním a jarním sluncem. Pro čerstvě vysazené jehličnany je vhodné dbát na dostatečnou zálivku a to i v zimním období. Citlivé taxony je vhodné na zimu v prvním roce po výsadbě přistínit. Zálivka je nutná minimálně po dobu jednoho vegetačního období následujícího po výsadbě.

Tato prezentace neobsahuje celý nabízený sortiment. Více informací o sortimentu naleznete zde