10. 1. 2019 8:00 - 17:00 Arboeko Obříství

Dní
:
Hodin
:
Minut
:
Sekund

Registrace

Program:

8:00  Presence účastníků

9:15  Úvodní slovo partnerů podporujících akci Trendy

Ekonomika a management


9:30  Kdy udeří další krize a jak se na ni připravit?
Lukáš Kovanda, Ph.D.

Jaká  je situace  české a světové ekonomiky? Jak jsou případnou nadcházející krizí ohroženy jednotlivé klíčové segmenty české ekonomiky a jak se mají připravit, aby je krize bolela co nejméně. Co mohou činit a co mají očekávat malé a střední podniky, ale i velké korporace, co mají dělat a s čím počítat podnikatelé, vládní úředníci či oborové svazy. A co mají dělat média a odborná akademická obec.

10:20  Jak zvýšit úspěšnost firmy? Pracujte na motivaci a výkonnosti vašich lidí
Barbara Hansen Čechová

Jak dostat z našich lidí to nejlepší. Jak poznáme, že máme rezervy ve výkonnosti? Potřebujeme opravdu nové zaměstnance, nebo stávající tým může zvýšit svou efektivitu? Jak toho dosáhnout?  Jednoduché nástroje pro řízení výkonu a podpory vnitřní motivace.

Zeleň 2019 a dál


11:10  Globální změna klimatu a urbánní vegetace.
Prof. RNDr. Ing. Michal V. Marek, DrSc., dr.h.c.

Role vegetace ve městě je zcela odlišná od vegetace mimo město. Zcela zásadní je role  vegetace jako „chladiče“ prostředí – evapotranspirace.  Toto ochlazování je velmi efektivní . Neopomenutelnou roli sehrává urbánní vegetace při kaptaci prachových částic. Rovněž role vegetace při celkovém „well being“  má velký význam.

11:55  Územní studie sídelní zeleně - šance nebo přepych?
doc. Ing. Pavel Šimek, Ph.D.

Zeleň není téma na jedno volební období, její tvorba a péče vyžaduje dlouhodobý systematický přístup. Ten lze ovšem docílit jen tehdy, pokud existují kvalitní závazné podklady.

13:30  Choroby a škůdci dřevin - pokračování
prof. Dr. Ing. Libor Jankovský

Stresované rostliny snadněji podléhají chorobám a škůdcům. Jak jim můžeme ve městě pomoci ?  Jak správně identifikovat škůdce a choroby?  Kteří noví nebezpeční škůdci a choroby se objevují ?

14:15  Design ulice
Ing. Jaroslav Martínek, Ing. Stanislav Flek

Nový pohled na ulici. Ulice je více než dopravní tepna. Je to místo pro život. Změna designu ulice má vliv na ekonomiku města a jejich obyvatel.  Aneb jak najít prostor pro všechny.

15:00  Permakulturní zahrada - technologie a filozofie
Tomáš Svoboda

Hledání jiného přístupu k tvorbě zahrad a zeleně vůbec. Představení základních principů permakulturní zahrady.

Workshopy


 9:30 a 12:50  Nejnovější technologie výsadby stromů ve městě 
David Hora DiS.

10:30 a 14:00  Málo používané a přitom perspektivní metody řezů.
Ing.Marek Žďárský, Ing. Pavel Wágner

11:30  Marketing zahradnické firmy. 

Dr. Jiří Miler

12:30 a 15:00 Efektivní zálivka stromů - zavlažovací vaky
Ing Martin Tušer

Přednášející:

Prof. RNDr. Ing. Michal V. Marek, DrSc., dr.h.c.

Člen Švédské královské akademie pro zemědělství a lesnictví

Absolvent Lesního inženýrství na Lesnické fakultě VŠZ Brno a Biofyziky na PřF UK Praha. V současné době pracuje jak vědecký pracovník a ředitel Ústavu výzkumu globální změny AV – CzechGlobe, který založil. Profesně se specializuje na ekofyziologii produkčních procesů lesních dřevin, studiem deponia uhlíku v ekosystémech a účinky globální změny na krajinu. 

Působí na STU Bratislava, Univerzitě Novi Sad (Srbsko), Zemědělské univerzitě v Krakově (Polsko), Universitě Saigon (Vietnam), Sunyany universita (Ghana) a Panama Univ.  (Panama). Od roku 2015 je členem Švédské královské akademie pro zemědělské a lesnické vědy. Publikoval a prezentoval 347 odborných prací,z toho 86 impaktovaných. Celková citovanost prací: 2205, H index 23.

Lukáš Kovanda, Ph.D.

Český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom CZECH FUND. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) slaureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knihProč je vzduch zadarmo a panenství drahéProč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži anokteré vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou: aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i Newyorský maraton.

Barbara Hansen Čechová

Psycholožka a právnička s dlouholetou praxí v HR. Lektorka má za sebou přes 250 školících dnů a 650 hodin koučinku. Zabývá se HR konzultingem a lektorováním pro společnost Ernst and Young. Na míru připravila kurzy pro společnosti například PulsPower, Scio, ŠKODA AUTO a další. Vedla asociaci HR profesionálů People Management Forum. Vyučuje na katedře personalistiky VŠE.

Po celý den bude probíhat fytopatologická poradna se zpecialisty z Mendelovy univerzity.

10. 1. 2019 8:00 - 17:00 Arboeko Obříství
Registrace Pozvánka

V případě jakýchkoliv dotazů pište na e-mail trendy@arboeko.com.